Entries from June 2017 ↓

Сёння аблазіў усю цантральную кнігарню і не знайшоў аніводнай кнігі Крапоткіна. Старажытныя прароцтвы пачынаюць збывацца?

Паўночнаірландскі канфлікт 1969-1998

Урэшце скончыў і прапаную на ваш суд вялізарную працу для Цэнтра вывучэння паўстанцкіх рухаў (Кіеў).

Даследванне на тэму Паўночнаірлагдскага канфлікту было напісана мной яшчэ ў мінулым годзе на ангельскай мове. Па просьбе таварышаў з ЦВПР зрабіў пераклад на расейскую. У даследаванні разгледжаны мадэлі канфлікту, яго карані і галоўныя рысы. Прадстаўлены таймлайн – спіс асноўных здарэнняў падчас гэтай неабвешчанай грамадзянскай вайны. Таксама абгрунтоўваецца гіпотэза аб тым, што канфлікт можна ўзнавіцца ў любы момант. Спадзяюся, вам падабаецца, тым больш што дызайнерская апрацоўка даследавання выглядае вельмі прыемна.

https://issuu.com/alexandrkorenkov/docs/____________________________________00b65efa8d55df

Вучыце, згадзіцца, калі апазіцыя прыйдзе да ўлады )

 

Дзе набыць “Фарбы”?

[ПО-РУССКИ НИЖЕ]

Дзе можна набыць “Фарбы паралельнага свету”?

Сябры, мая кніга “Фарбы паралельнага свету”, пра жыццё ў беларускай турме і аналіз механізмаў карнай сістэмы, зараз есць маецца ў продажу ў трох гарадах.

Мінск:
– Кнігарня “Логвінаў”. Праспект Незалежнасці, 37а
– Сядзіба БНФ. Вуліца Чарнышэўскага, 3.

Кіеў:
– Цэнтр візуальнай культуры VCRC (вул. Глубочыцкая, 44, 2 паверх). Дарэчы, там якраз зараз адбываецца тэматычная выстава “Месцы несвабоды”. Купіць кнігу там можна з 14.00 да 20.00 кожны дзень акрамя панядзелка.

Масква:
– Маскоўская адкрытая бібліятэка https://vk.com/mob_lib (трэба пісаць у прыват)

Паўсюль кошт прыкладна аднолькавы: 3-4 еўра ў пераводзе на нацыянальныя валюты.

Рэпост вітаецца!

____________

Где можно купить “Краски параллельного мира”?

Друзья, моя книга “Краски параллельного мира” про жизнь в беларуской тюрьме и анализ механизмов карательной системы, теперь есть в продаже в трёх городах.

Минск:
– Книжный магазин “Логвінаў”. Проспект Независиомсти, 37а
– Офис партии БНФ. Ул. Чернышевского, 3

Киев:
– Центр визуальной культуры VCRC. Кстати, там как раз сейчас проходит тематическая выставка “Места несвободы”. Купить книгу там можно с 14.00 до 20.00 каждый день кроме понедельника.

Москва:
– Московская открытая библиотека https://vk.com/mob_lib (нужно писать в личку)

Везде стоимость примерно одинаковая: 3-4 евро в переводе на национальные валюты.

Репост приветствуется!

Конечно злорадствовать нехорошо…

но тут тот самый случай когда “за что боролся на то и напоролся”.
 
Парень хотел стать спецназовцем ФСИН (российский аналог ДИНа), чтобы безнаказанно лупить зеков и усмирять тюремные бунты. А тут будущие сослуживцы отлупили так, что впал в кому. В звериной стае такое случается.
 

Інтэрвью Політічнай крітіке

Даў інтэрвью ўкраінскаму парталу “Політічна крітіка”. Дзякуй Сяргею Маўчану за цікавыя пытанні!

“Иногда задавали вопросы: «А в какой ты партии?» Я объяснял, что я не в партии, я анархист. Большинство людей вообще не знает, что это такое. Кто-то спрашивал: «Это что-то типа скинхедов?», или «Это вы там кресты на кладбищах пилите?»”

http://ukraine.politicalcritique.org/2017/06/nikolaj-dedok-esli-ty-politicheskij-ty-budesh-stradat/

Калі жонка горш за грамадзянскую вайну

“На правой щеке Махно был огромный шрам, доходивший почти до самого рта. Это его вторая жена, Галина Кузьменко, попыталась убить его во сне. Это случилось ещё в Польше, кажется, у неё был роман с каким-то петлюровским офицером. Не знаю, что непосредственно побудило её к этому покушению. “

Ида Мэтт. “Воспоминания о Несторе Махно”

 

Інтэрвью А2

Тым часам у чэскай газеце А2 выйшла маё інтэрв’ю: аб тым, што такое быць анархістам у Беларусі, аб стаўленні да нас беларускіх медыя і аб тым, як я бачу сваю палітычную будучыню.
 
І там жа – пераклад апавядання “Опер” з кнігі “Фарбы паралельнага свету”. Паплечнікі абяцаюць з часам перакласці на чэскую ўсю кнігу. Будзе добрая нагода прыехаць у Прагу ізноў 😉
 
 

Коротко

Смотрю я, в последнее время пару горе-писарчуков активизировалось, а некоторые даже решили пойти по стопам Тесака и попробовать себя в режиссёрском деле. Так что кратко, по сути:

1. Презентации моей книги и прочие мои _публичные_ мероприятия продолжатся и участятся. Более того, обещаю вам расширить их географию.

2. Люди, исключенные из движения за аморальное поведение и стукачество недостаточно значительны, чтобы я уделял им свое время и силы. Поэтому километровых постов на эту тему не дождетесь.

3. Я никому не позволю втянуть меня в убогую войнушку за звание “главного анархиста”, в кидание какашками в Фейсбуке и на анархо-сайтах, взаимные угрозы и прочий детский сад. Это не мой уровень. Желающие могут до посинения лить на меня грязь, выпускать видео, писать анонимные “разоблачения”, аки Совбелка, и хмурить брови, стоя под дверями во время моих мероприятий. А я продолжу заниматься своим прямым делом: продвижением анархистских идей и борьбой со всем, что нас угнетает. Отвлекаться на ваши детские разборки я не намерен. Собака лает, караван идет. Спасибо за внимание.

Тым часам паспела відэа з маей прэзентацыі ў Кіеве. Дзякуй таварышам з “Громады”! Шкада толькі не ўключылі ў відос размову са слухачамі, бо многія пытанні былі вельмі цікавыя.